Pierwsza edycja Godziny Kodowania, 2013/2014


Godzina Kodowania to pierwszy krok w podróży do wiedzy o tym, czym jest prawdziwa informatyka, jak działa nowoczesna technologia i jak tworzyć w niej nowe aplikacje. To możliwość zasmakowania prawdziwej informatyki w czasie 60 minut. Podczas Tygodnia Informatyki (Computer Science Education Week, 9-15 grudnia, 2013) spodziewano się, że ponad 10 milionów osób z całego świata w wieku od 6 do 106 lat przyłączy się do tej akcji. W Godzinie Kodowania można brać udział będąc w szkole lub na uczelni, w miejscu pracy, w domu lub w dowolnym innym miejscu. Musisz mieć jedynie godzinę i osiągalny Internet z Twojego komputera lub urządzenia mobilnego. Faktycznie, ta akcja jest prowadzona przez cały rok, zapraszamy więc do korzystania w oferowanych aktywności oraz środowisk programowania i kształcenia informatycznego przez cały rok.

Obejrzyj filmy zamieszczone na tej stronie - pada w nich wiele argumentów, dlaczego tak ważna jest informatyka w dzisiejszych czasach. Potem postępuj zgodnie z kolejnymi krokami, aby być razem z nami. Życzymy powodzenia i sukcesów, a przede wszystkim dobrej zabawy!


KROK 1: Dowiedz się więcej i potrenuj kodowanie przez Godzinę.
KROK 2:Zarejestruj się do dalszej zabawy: Uczeń/Uczestnik lub Nauczyciel/Organizator.

KROK 3: Jeśli jesteś już zarejestrowany:Zaloguj się i dalej trenuj kodowanie zdobywając trofea.

Sprawdź, ile osób na świecie wzięło już udział w Godzinie Kodowania. Jesteś wśród nich!
Godzina Kodowania będzie dostępna w trakcie Tygodnia Informatyki, możesz wybrać dowolny termin przystąpienia do niej. Najpierw jednak obejrzyj filmy, w których występują gościnnie Prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama, Bill Gates, Mark Zuckerberg, założyciel Black Eyed Peas will.i.am i gwiazda NBA Chris Bosh. Mówią oni o ogromnej roli informatyki i programowania we współczesnych czasach, bez względu na dziedzinę życia.


Jeśli uważasz, że każdy uczeń w każdej szkole powinien mieć możliwość uczyć się informatyki, to oddaj swój głos tutaj.